Program Laptop dla Nauczyciela już niedługo dla Nauczycieli wczesnoszkolnych klas 1-3 oraz Nauczycieli Przedszkolnych! Wszystko wskazuje na to, że już od 1 września program Laptop dla Nauczyciela zostanie rozszerzony o kolejną grupę nauczycieli! Wcześniej informowaliśmy Was, że początkowo program skierowany był wyłącznie dla nauczycieli posiadających godziny pracy z klasami 4-8. Jednak od początku zakładano możliwość rozszerzenia tego programu również dla nauczycieli z innych klas. Kiedy ruszy program Laptop dla Nauczyciela Wczesnoszkolnego oraz dla Nauczycieli Przedszkolnych?

Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, że ​​zwróci się do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zmian w programie odbudowy państwa, tak aby bony na laptopy mogli otrzymać także nauczyciele szkół wczesnoszkolnych, klas 1-3 oraz przedszkoli. Wyjaśniła, że ​​ministerstwo stara się o środki na rozbudowę programu Laptopy dla nauczycieli w ramach Narodowego Planu Odbudowy.

Czekamy na decyzję Komisji, czy spojrzy na proponowane przez nas zmiany. Dla nas to jest priorytet, żeby nauczyciele byli traktowani równo” – oznajmiła.

Na pytanie, kiedy kupony zostaną przesłane nauczycielom, odpowiedziała, że ​​stanie się to na początku nowego roku szkolnego.

Zrobimy wszystko, żeby było jak najszybciej. Jeśli będzie zgoda Komisji, to myślę, że od 1 września będzie możliwość uruchamiania programu” – precyzowała.

Zmiana ta jest o tyle korzystna, że początkowo zakładano rozszerzenie wyłącznie o nauczycieli wczesnoszkolnych – uczących w klasach 1-3. Natomiast ministerstwo chce w tym samym momencie uruchomić bon dla nauczyciela również do tzw. przedszkolanek czyli dla nauczycieli pracujących na co dzień w przedszkolach.

Nauczyciele mogą otrzymać bon o wartości 2,5 tys. zł brutto na zakup laptopa lub chromebooka. Cały czas będzie także możliwość dopłaty do droższych modeli sprzętu – w takim przypadku wartość kuponu obniży cenę zakupu. Nauczyciele mają różne potrzeby, a ta ustawa daje im możliwość wyboru sprzętu, który spełni ich oczekiwania i potrzeby zawodowe.

Tak samo jak wcześniej Nauczyciele będą mogli wybrać również laptopy z ekranem dotykowym, tzw. 2w1 działające jak tablet.

Wszystkich nauczycieli poszukujących szczegółowych informacji o tym w jaki sposób można wykorzystać Bon dla nauczyciela i otrzymać laptop zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego postu: Laptop dla Nauczyciela – Bon 2500zł na zakup nowego laptopa.

Rekomendowane artykuły